Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do pusy mi vlétlo
Male zrnko prachu
Mezi zuby trrrrrochu
Cítím jeho pachuť
Na malou chvíli
Mě na jazyku dráždi
Ta myšlenka mě pálí
A ticho mě vraždí

Ref:Chci letět dolů
A cítit za hlavou vítr
Tam dole najdu co jsem jinde nehledal
Chci letět dolu
A cítit v sobe silu
Že sem tě tady v tomhle světě nenechal

Měsíc na mě svítil
A kapka jasně bílá
Rozbila se o stín
A ze rtu si ji stírám
Na malou chvíli
Mě na jazyku dráždi
Ta myšlenka mě pálí
A ticho mě vraždi

                                                                                                  mp3


Mandrage-Kapky proti slzám http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/27129/Mandrage_-_Kapky_proti_slzam.mp3_4.14MB.html

Mandarage-Hallo http://www.mandrage.wz.cz/mp3/hallo.mp3

Mandarage-Slavík a Růže http://www.mandrage.wz.cz/mp3/slavik_a_ruze.mp3

Mandarage-Hotoví http://www.mandrage.wz.cz/mp3/hotovi.mp3

                                     mandrage vznik

Začalo to tak,že tátové Víti a Matese spolu hráli v jedné kapele a na 40. narozeninách Víťova táty je napadlo, ať jim zkusí spolu něco zahrát (Víťa a Mates). Jen tak ze srandy zahráli pár písniček - Mates na bicí, Víťa na kytaru a k tomu zpíval, a zjistili, že je to dost baví, takže se tomu začali věnovat víc. Po nějaké době začali vystupovat v plzeňských klubech, kde hraje spousta jiných místních kapel. V jedné z nich byl Bolan a v další Coop a jen tak ze srandy si zkusili párkrát zahrát společně. Zjistili, že jim to funguje, a tak už spolu zůstali :-)
                                 členové skupiny

Mandrage


Víťa Starý ( zpěv + kytara )
oblíbené kapely:
The Cure
Sting and the Police
Nirvana
Oasis
Sunshine
4LYN
Vypsaná fixa
Bolan ( kytara )
oblíbené kapely:
The Doors
Bob Marley
Paprika Korps
The Stooges and Iggy Pop
The Hellacopters
Backyard Babies
Lords of the New Church
Coop ( bassy )
oblíbené kapely:
Placebo
Muse
New Order
No Doubt
Franz Ferdinand
Marilyn Manson
Sunshine

Mates Vorda ( bicí )
oblíbené kapely:
4LYN
Blur
Good Charlotte
Sunshine
Blink 182
TAT
Muse
                        
kontakt

kapela

email: mandrage1@seznam.cz
                               biografie Víta

Víťa Starý (zpěv + kytara)


"Na kytaru jsem začal hrát asi v 8 letech.Nejdříve pod dohledem otce a zhruba po roce jsem začal chodit k Jirkovi Sadílkovi, u kterého jsem strávil 2 roky. Ve svých 14 letech jsem chodil k super kytaristovi Honzovi Militkýmu, ale byl jsem však jen na pár hodinách. Od 12 let hraju s Matesem v kapele MANDRAGE" ...více v biografii

Výbava:

Kytaru mám speciálně postavenou pro mě a hraju na combo zn.MARSHALL

Special thanx to:

Aštar Šeran, Jirka Sadílek, Honza Militký, 23

Special fuck to:

McDonald`s

Stále poslouchám:

STING AND THE POLICE
THE CURE

Momentálně poslouchám:

HELLFISH
100°C
ARCTIC MONKEYS
BLINK 182
LILY ALLEN
DJ MARKY
                         

Mates Vorda (bicí)


"Na bicí hraju od svých 9 let. Mým prvním učitelem a zároveň velkým guru byl Láďa Pohořelý. Pak jsem chodil na hodiny k jazzovému bubeníkovi Badymu Zbořilovi. Od 11 let hraju v kapele MANDRAGE, kterou jsme s Víťou budovali" ...více v biografii

Výbava:

Hraju na bicí značky SONOR a činely ALCHEMY a ISTANBUL.

Special thanx to:

God, Láďa Pohořelý, Bady Zbořil, Ivan Audes

Special fuck to:

Harry Potter

Stále poslouchám:

THE CURE
STING AND THE POLICE
BLINK 182
SUM 41
HIRAM BULLOCK
CLAWFINGER
IRIE REVOLTES

Momentálně poslouchám:

MATISYAHU
THE FLASHBULB
SPOOK AND THE GUAY
5´NIZZA
BOX CAR RACER
ALIF SOUND SYSTÉM

Coopi (baskytara)


"Ve svých 10-ti letech jsem se rozhodl, že budu muzikantem, proto jsem začal do všeho okolo sebe mlátit, především do sestry kytary. Ta mi však byla posléze zabavena, tudíž se moje hudební kariéra zastavila zhruba až do mých 15-ti let. To jsme s mistrem orGem založili naši první kapelu Pornocowboys. Po 2 neúspěšných letech shánění basáka jsem kytaru zahodil, rozštípal, spálil a přesedlal na basu. Krátký čas na to jsem začal hrát v MANDRAGE a opustil svoji dřívější kapelu, která se dnes jmenuje Scissorhands a od té doby se jim začalo dařit " ...více v biografii

Výbava:

Hraju na basu Epiphone Thunderbird V. a aparát Ampeg

Special thanx to:

Achessa, Ramses, orG, rodina

Special fuck to:

lazení, dopravní policisté, arogantní egoistycký kokoti

Stále poslouchám:

PLACEBO
MUSE
MARILYN MANSON
GARBAGE
DEPECHE MODE
THE BEATLES

Momentálně poslouchám:

GOOD CHARLOTTE
SUNSHINE
ARCTIC MONKEYS
FRANZ FERDINAND
CHRISTINA AGUILERA
JAMIE CULLUM
GWEN STEFANI

Bolan (kytara + zpěv)


"Na kytaru jsem začal hrát až někdy na střední škole a stašně mi nebavilo se učit teorii, takže dodnes nevim, co vlastně hraju. K žádnému učiteli jsem taky nikdy nechodil, protože mě nutili se učit noty. V roce 1999 jsem založil kapelu VELVET ECSTASY se kterou jsme nahráli 4 demáče a hráli i na velkých festivalech. Poté mě začali všichni srát, tak jsem začal hrát s klukama z MANDRAGE" ...více v biografii

Výbava:

Hraju na kytaru GIBSON EPIPHONE a amp. ENGL

Special thanx to:

Raduška, Nicolas, Elis

Special fuck to:

všem kreténům

Stále poslouchám:

THE DOORS
THE VELVET UNDERGROUND
THE STOOGES AND IGGY POP
THE NEW YORK DOLLS
T.REX
THE CULT
SUEDE
THE HELLACOPTERS
Old school HEAVY METAL

Momentálně poslouchám:

MANDO DIAO
THE HIVES
                                     fotky

01 Mandrage, Plzeňský Majáles 07
(foto: Ondra Bojo)

02 Mandrage, Plzeňský Majáles 07
(foto: Ondra Bojo)

Mandrage
(foto: Universal)

Mandrage
(foto: Universal)


Mandrage
(foto: Universal)

Mandrage
(foto: Universal)

Mandrage
(foto: Universal)

Mandrage
(foto: Universal)

                                   zajímavosti
Jsou mladí a nesporně talentovaní. Hrají podobně mladistvě znějící písničkový kytarový rock a v souvislosti s vydáním prvního alba Přišli jsme si pro vaše děti o nich začíná být čím dál víc slyšet, což už začíná někomu ležet v žaludku. Ale je na tom něco špatného? Zdaleka nejen o tom jsem si povídal se členy plzeňské kapely Mandrage, kterou tvoří Víťa Starý (kytara, zpěv), Bolan (kytara, zpěv), Coopi (baskytara) a Mates Vorda (bicí).


Škarohlídi tvrdí, že mladé, neznámé rockové kapely dnes už téměř nemají šanci na vydání desky, nota bene hned první, u velké firmy. Jak se vám podařilo rovnou s debutem “zahnízdit” u Universal Music? Řekli vám, čím jste je tak zaujali?
Coopi:
Kapela musí být samozřejmě pro vydavatele něčím zajímavá a ať už je to cokoli, musí mít především osobité charisma a kvalitní hudební materiál a musí ho umět podat naživo. Měli jsme štěstí, že se naše demo dostalo ve správnou chvíli do správných rukou.
Bolan: Není žádným tajemstvím, že kluci v kapele jsou dost mladí, což pro nás samozřejmě bylo určitou výhodou. Ale kdybychom neuměli hrát, žádná deska by se nekonala.

Ty, Bolane, jsi oproti zakladatelům Mandrage o pár let starší a máš za sebou nesrovnatelně víc hudebních zkušeností. Tvůj pohled na muziku v důsledku toho nejspíš bude trošičku odlišný. Nevznikají kvůli tomu v kapele nějaké “generační třenice”?
Bolan:
Mandrage

Mandrage (foto: Universal)

Můj pohled na muziku vůbec není odlišný! Jelikož muziku poslouchám už od 6. třídy ZŠ, oprostil jsem se za tu dobu od předsudků a hudba mě zajímá bez ohledu na styly či generace. Vždy se objeví spoustu nových čerstvých kapel, které mě něčím zaujmou, takže si v klidu můžu dávat záležitosti, které poslouchají “prckové”, tj. Víťa a Mates. A oni jsou zase na svůj věk tak duševně vyzrálí, že nejde o klasické teenagery, kteří se snaží chytit nějaké free-cool-in vlny.

Jak má neznalý jedinec vlastně chápat poněkud zvláštní název desky? Chtěli jste tím naznačit třeba i to, že jako mladou skupinu vás zajímá především mladé publikum a že chcete být tak trochu opozicí vůči usazené starší generaci a jí preferovaným konzervativním hudebním formám?
Mates:
Nene, právě naopak – Mandrage nejsou nějaká přiteplená teenagerská taškařice s letním hitem! Název desky Přišli jsme si pro vaše děti jsme zvolili záměrně. Myslíme si, že děcka určitě tahle partička bude zajímat, takže si z toho spíš děláme prdel.
Víťa: Starší generace jak hudební, tak posluchačské samozřejmě respektujeme a bylo by příjemné, kdyby i ony repektovaly nás, protože k mladým kapelám vždycky panuje určitá nedůvěra.

Nakolik Mandrage ovlivnil, případně dodnes ovlivňuje nástup nových britských a amerických kytarových kapel na začátku nového milénia?
Bolan:
Nemáme vybraný nějaký model, podle kterého bychom chtěli tvořit. Mandrage vždycky byli kapelou s trochou osobitého charismatu a rozhodně si nehrajeme na zahraniční trendy. Je spousta nových skupin, které se nám moc líbí, třeba Arctic Monkeys, Billy Talent a další, ale nemyslím, že by byly pro naši tvorbu nějak zásadní. My jsme byli kytarová kapela vždycky a to, že jsou kytary opět v módě, je jen dobře. Nové vlny kytarovek jsou pro mě jako hudebního posluchače úžasná věc, zvlášť po 90. letech, kdy rozmach elektroniky, techna, housu a podobných chemií odstranil kytary na dno hudebního vkusu. Kytarovou skupinu bych měl, i kdyby zrovna frčely housle...

Které kapely vás svým zvukem, hudebním pojetím, případně celkovým přístupem inspirovaly asi nejvíc?
Coopi:
Mandrage, Plzeňský Majáles 07

Mandrage, Plzeňský Majáles 07 (foto: Ondra Bojo)

Nikdo, opravdu. Je jasné, že každý máme své oblíbence, ale spousta písniček na desce vznikla už někdy před čtyřmi lety. Na našem demu z roku 2005 jsme jim jen dali nový kabát a na albu jsou zas v určité sofistikovanější podobě.
Bolan: Já sebe jako muzikanta odděluju od hudebního posluchače a fanouška. Kdybychom si řekli, že teď se nám hrozně líbí Arctic Monkeys a chceme, aby tak zněla naše deska, dopadlo by to hrozně a byli bychom jen k smíchu.

Doneslo se mi, že u vás v Plzni se začínají stále silněji ozývat hlasy ze strany klubového publika, přesněji některých vašich dřívějších příznivců, že jste ze sebe nechali udělat “komerčně dokonalý marketingový produkt” a aby vás lidé bojkotovali. Co tomu říkáte?
Mates:
Tomu se smějeme.
Bolan: Zamindrákovaných lidí s předsudky bylo vždycky všude plno. Neudělali jsme nic jiného, než že jsme vydali desku. To, že je naše kapela víc vidět, je jenom dobře. Nestydíme se za to, že nás hrajou rádia a že klip běží v televizi, ani za to, že se naše ksichty objevily v Bravu. Náš singl není žádná klasická rádiová čurda a my nejsme kokoti, abychom nevěděli, kde je naše místo.
Coopi: Je paradoxní, že právě tihle lidé nejvíc říkají, jak jim jde jen o muziku, a pak řeší každou sračku. Písničky z desky jsme hráli, už když jsme spolu začínali, takže hudebně nám nikdo nic nemůže vytýkat – a pokud jde o mediální masáž, já osobně bych byl potěšen, kdyby nějaká moje oblíbená undergroundová kapela vydala desku a byla víc vidět.
Bolan: Ještě před třemi roky bylo nemyslitelné, aby začínající kytarovou kapelu hrála Evropa 2, a dnes se točí naše píseň na jejich playlistu, stejně jako Sunshine, My Chemical Romance apod. Pro mě je to obrovský pozitivní krok v podpoře alternativnější muziky. Konečně se začínají bořit staré konzervativní postoje a média zjišťují, že lidi doopravdy nebaví poslouchat jen diskotékové srágory.
Víťa: Že by někdo vyzýval fanoušky k bojkotu, jsem opravdu neslyšel, ale jsou tací, kteří remcají, že už to není ono. Jenže to nám říkali, už když jsme natočili první demo...


Zajímavosti:
Skupina Mandrage vznikla v roce 2001 jako duo Víťa Starý a Mates Vorda . Klukům v té době bylo teprve 11 let!! K hudbě ovšem měli blízko odmalička, neboť jejich otcové Miloslav Starý a Vlastimil Vorda spolu hráli už před lety v nikdy nedoceněné kapele Silvester Brosch a dnes oba najdete v souboru Mediterian, který se věnuje interpretaci písní slavné romské formace Gipsy Kings. (Starý působil i ve svého času poměrně známých Roadhouse.)
S Bolanem (který hrával v nadějných Velvet Ecstasy) a Coopim se cesty Matese a Víti střetly v roce 2004, o rok později Mandrage natočili demo Říkala, že ji trápí cosi. To se dostalo do rukou uměleckému řediteli firmy Universal Music a po pár návštěvách zástupců tohoto labelu ve zkušebně a zhlédnutí živých vystoupení byla podepsána smlouva na první desku... Jak snadné, že? Jenže to je jen zdání. “Všechno jsme si poctivě vydřeli a přes všechny mediální masáže bychom všem remcálkům a nepřejícným lidem chtěli vzkázat: Založte si svoji kapelu a uvidíme, co z vás bude, anebo nám polibte prdel,” nechali se Mandrage slyšet.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dudlidudlibleee

(zuzana vorlickova :D, 24. 1. 2010 15:43)

:D :D :D heeeej a cetli ste si to cau zlaticka??? :D taky prdel:D (prej:ahojky kluci ste mocinky krásný hlavně ty víto upe tě žeru si takovej frajer je mi 14 a chci ti rict že si upa klášnoulinkej kluk a spíváš upe pecka tag zdar kluci) :D :D :D neneee:D jak nekdo muze napsat Spivas :D

...

(zuzana vorlickova :D, 24. 1. 2010 15:40)

:D :D :D :D
ach jo... kdyz si to tu clovek cte tak nemuze nic jinyho, nez se zasmat :D (prej: Matysku ses nej a Vito ses krasnej,mocinky vas miluju a ste ta nej nej kapelka na svete :D)...
nestaci treba rict ste fakt frajeri :D a to ste!!!

heh..

(B@ru, 24. 5. 2009 20:40)

jako uznávám ste dobrý ale, že bych vás "milovala" jako jiný slečny to fakt ne;)....každopádně jen tak dál:)..

i love

(kikuš, 23. 5. 2009 15:39)

mandrage jsou ta nej kapela na světě a moc se líbí :) jak vypadají a obzvlášt víta

mvrm!

(terka p., 24. 1. 2009 20:03)

Mandrage jsou ta nej skupinka na svete!!!...miluju Mandrage!!! :-)

:D:D............

(Teezqa, 17. 12. 2008 20:21)

Páčko, jen tak dál zatím vám to jde sqele.....:D Držte se....

BROUČCI MOJI...

(kikushka, 19. 6. 2008 16:04)

MOOOOOOC VÁS ŽERU STE ÚPE NEJLEPŠÍ A MOOOC SE MI LÍBÍ VAŠE SINGLY...MATÝSKU SI KRÁSNEJ KLUK TAK SE UKAŽ !!!!!!!!!!!!MILUJU VÁÁÁÁÁS

čes pusinky

(ketinka, 9. 6. 2008 17:57)

ahojky mandrage vy jste ta nejlepší kapela na světě poslouchám vás asi 10 hodin deně tak se mi ozvěte na keti00@seznam.cz protože já vás miluju

čau zlatíška

(nikol, 13. 11. 2007 15:36)

ahojky kluci ste mocinky krásný hlavně ty víto upe tě žeru si takovej frajer je mi 14 a chci ti rict že si upa klášnoulinkej kluk a spíváš upe pecka tag zdar kluci

terkajavor

(terka, 1. 10. 2007 15:37)